Wolontariat szkolny

Szkolne Koło Caritas Pallotti Friends

 

Szkolne Koło Caritas Pallotti Friends

Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy dobrowolnie i bezpłatnie podejmują świadomą pracę na rzecz innych. Organizacyjnie jesteśmy częścią Caritas Diecezji Ełckiej, stąd nasza formalna nazwa Szkolne Koło Caritas.

W naszej działalności, poza ogólnymi zasadami wolontariatu, obowiązuje nas statut, który reguluje naszą służbę dla dobra innych. Każdego roku przygotowujemy także orientacyjny plan naszych zamierzeń. Planujemy w obszarach formacji i kształcenia, konkursów i olimpiad oraz współpracy i pomocy.

Naszym Patronem jest św. Wincenty Pallotti (1795 - 1850) - rzymski ksiądz, który odznaczał się szczególnym darem współpracy. To właśnie on przekonał wielu z nas, że tylko dobro czynione razem jest skuteczne. Od niego uczymy się, że - pomimo różnic - razem możemy więcej.

W naszej szkole działamy - z powodzeniem - już od kilku lat. Nasze działanie jednak nie ogranicza się jedynie do murów szkoły. Pomagamy i współpracujemy z fundacjami z całej Polski, uczestniczymy w organizowaniu pomocy w naszym lokalnym środowisku, a także dzięki szkoleniom sami nabywamy umiejętności, jak taką pomoc organizować.

 

Aktualności zawsze na:
www.facebook.com/pages/Pallotti-Friends-Wolontariat-szkolny/196653760415440 - Wystarczy nas polubić!