Wycieczka klas IIA i IIC do Warszawy

17.04.2015

W dniu 16.04 odbyła się wycieczka klasy IIa oraz IIc do Warszawy. W wyjeździe towarzyszyły nam pani Karwowska, pani Ciotrowska oraz siostra Anna. Na miejscu byliśmy około godziny 10:40.

Warszawa powitała nas zaskakującymi widokami. Przejazd obok Zoo, Pałacu kultury i innych olbrzymich budynków – wszystko robiło wielkie wrażenie. Naszym pierwszym celem była Niewidzialna Wystawa. Po dotarciu na miejsce, zostaliśmy podzieleni na kilkuosobowe grupy. Podczas czekania na swoją kolej, mieliśmy okazję wysłuchać wielu ciekawych informacji na temat ludzi niewidomych oraz ich życiu. Jednak wiadomo, że teoria a praktyka to dwie różne rzeczy. Przez pewien czas mogliśmy poczuć się jak osoby niewidzące. To przeżycie było z jednej strony niesamowite, a z drugiej przerażające. Najgorsze były pierwsze chwile spędzone w ciemności, jednak po pewnym czasie panika zaczęła ustępować miejsca ciekawości. Każde z pomieszczeń, przez które powolnie się przemieszczaliśmy, miało przedstawiać miejsce, w którym człowiek przebywa na co dzień. Uświadomiło nam to z jakimi problemami w codziennym życiu muszą się borykać niewidomi.

Po czasie wolnym, pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Spędziliśmy w nim dobre dwie godziny. Liczba eksponatów była niezliczona. Każda z rzeczy była równie ciekawa i fascynująca. Była to niezwykła lekcja historii. Rzeczy, które zobaczyliśmy były szokujące, ale wzbudzały podziw i szacunek dla ludzi żyjących w tamtych czasach.

Wreszcie po godzinie 18, zmęczeni oraz z obolałymi nogami, ruszyliśmy w kierunku Teatru Ateneum. Spektakl pt. „Rzeźnia” rozpoczął się o godzinie 19:00. Sztuka zachwycała, śmieszyła i przerażała. Dodatkową atrakcją dla wielu osób była gwiazdorska obsada, do której należeli m.in. Piotr Fronczewski, Magdalena Zawadzka oraz Darek Wnuk.

Po godzinie 21 wyjechaliśmy z Warszawy, natomiast w Piszu byliśmy po godzinie 12. Była to wycieczka pełna wrażeń i niezwykłych przeżyć. Na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wycieczka klas IIA i IIC do Warszawy