Porozumienie o współpracy Politechniki Gdańskiej i ZSO w Piszu

22.10.2014

21 października 2014r. to szczególna data w dziejach Starego Ogólniaka w Piszu. Otwarty został nowoczesny stadion lekkoatletyczny i podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Gdańską i Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Piszu. W imieniu Politechniki porozumienie podpisał prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat. Przypomnijmy, że podobne porozumienie szkoła podpisała z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.

Zamysł podpisania porozumienia o współpracy Politechniki Gdańskiej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Piszu pojawił się na początku września 2014 r., kiedy wizytę w naszej szkole złożył prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat – absolwent „starego ogólnika” z 1972 r. Dokument został parafowany 21 października 2014 r. i jest dla naszej szkoły ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem. Daje bowiem nowe możliwości rozwoju edukacji młodzieży w zakresie nauk technicznych.

Jak już pisaliśmy pasją naukową Profesora jest rozwój elektroenergetyki i jej możliwości stymulowania rozwoju gospodarki. Z Politechniką Gdańską związany jest od ponad 25 lat, ale równolegle przez wiele lat pracował w przemyśle, budując obiekty energetyczne. Marzeniem Profesora jest utworzenie na macierzystej uczelni centrum współczesnych technologii energetycznych.

Porozumienie o współpracy Politechniki Gdańskiej i ZSO w PiszuPorozumienie o współpracy Politechniki Gdańskiej i ZSO w Piszu