Zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Piszu (1958-1962)

09.09.2012

Zjazd odbył się w dniach 8-9 września 2012 r. z udziałem trojga prezesów oraz piętnastu absolwentów. Obecna była też wychowawczyni klasy – Pani Franciszka Fedorowicz-Żerańska, a także Pani Krystyna Rak i Pan Mieczysław Rak – nauczyciele fizyki. W 1962 r. maturę zdało 29 osób. Uczestnicy (absolwenci) tegorocznego zjazdu: Teresa Birgiel-Andrzejak, Wiktor Daszkiewicz, Krystyna Długołęcka-Szyszko, Barbara Filipkowska-Saganek, Henryk Kordyszewski, Elżbieta Kalinowska-Andruszkiewicz, Joanna Marciniak-Sołowińska, Barbara Patalan-Chmura, Irena Poździech-Kaczmarczyk, Zofia Rzodkiewicz, Maria Samełko-Gorczyńska, Zygmunt Sołowiński, Maria Sulewska-Gojło, Włodzimierz Zaborowski, Alicja Marcińczyk-Krajewska.

W sobotę program zjazdu obejmował - spotkanie klasowe i lekcję wychowawczą po latach w szkole, zwiedzanie szkoły, wyjazd na cmentarzu i zapalenie zniczy na grobach nieobecnych, wyjazd do Leśniczówki Pranie, pobyt w Rucianem-Nidzie, a wieczorem przyjęcie bankietowe w Hotelu „Joseph Konrad” w Piszu. Z kolei w niedzielę miał miejsce rejs na jezioro Śniardwy statkiem „Smętek”, po którym odbyła się już pożegnalna zbiórka.

Komitet organizacyjny zjazdu absolwentów KOZA-II tworzyli: Zygmunt Sołowiński, Teresa Birgiel-Andrzejak, Barbara Patalan i Zofia Rzodkiewicz.

Zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Piszu (1958-1962)