"Targi smakowitości" i Wigilia Bożego Narodzenia

19.12.2011

Święta Bożego Narodzenia zapachniały w Zespole Szkół Ogólnokształcących już od poniedziałku, tj. 19 grudnia 2011 r. W holu naprzeciw głównego wejścia pojawiła się, jak co roku żywa, choinka. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego szybko zadbali, by mieniła się kolorami, umilając czas spędzony w szkole. Nie zabrakło na niej również ręcznie wykonanych przez młodzież bombek. Jednak drzewko to nie jedyny świąteczny zapach tego przedwigilijnego tygodnia. Przeprowadzona została akcja charytatywna nazwana "targami smakowitości". W poniedziałek dobry przykład klasom młodszym dali trzecioklasiści, którzy przygotowali różnorodne ciasta, rogaliki, gofry i ciasteczka. Nie brakowało też ciekawych napoi, takich jak kawa z całym szeregiem pysznych dodatków. We wtorek pałeczkę przejęli drugoklasiści, by w środę oddać ją pierwszakom. Trzeba podkreślić, że uczniowie bardzo wczuli się w powierzone role. Nie zapominali o odpowiednim ubiorze oraz uśmiechu dla każdego klienta. Zwłaszcza wśród pierwszoklasistów zauważyć można było zdrową rywalizację. Na kiermaszu w ZSO można było też nabyć ręcznie wykonane kartki świąteczne, które nierzadko były wręcz arcydziełem. Akcja nie tylko wspomogła uczniów naszej szkoły, ale pozostałym zapewniła obfity poczęstunek oraz dobrą zabawę.

Dzień 22 grudnia, czwartek, rozpoczął się niepozornie, bo dzwonek zadzwonił jak co dzień o godzinie ósmej. Jednak już po kilku lekcjach rozpoczęła się krzątanina. Wszystkie klasy chciały jak najlepiej przygotować swoje spotkanie opłatkowe. Odbywały się one w przydzielonych salach pod okiem wychowawców. My, klasa Id, udekorowaliśmy i nakryliśmy symboliczny stół złożony ze szkolnych ławek w sali nr 21. Frekwencja w tym szczególnym czasie okazała się 100 procentowa. Do naszego grona dołączył też gość specjalny, jakim była pani pedagog Iwona Niewczas. Kiedy wszystko było już gotowe, złożyliśmy sobie życzenia i zgodnie z tradycją podzieliliśmy się opłatkiem. Te miłe chwile uwieczniliśmy wykonując wspólne zdjęcia. Niestety, nie doliczyliśmy się dwunastu wigilijnych potraw. Musiał wystarczyć barszcz z uszkami, owoce oraz świąteczne desery. Szczególną popularnością cieszyły się cieplutkie gofry. Następnie przystąpiliśmy do wspólnego słuchania kolęd i rozpakowaliśmy prezenty. Miło było spędzić te kilka chwil, jak wiadomo po raz pierwszy, w nowym gronie. Atmosfera była pełna przyjaźni i wzajemnej życzliwości. W cień odeszły smutki i stresy dnia powszedniego. Po wspólnym posiłku udaliśmy się do auli, aby wraz z pozostałą wspólnotą szkolną obejrzeć jasełka przygotowane przez siostrę Annę Małdrzykowską oraz jej podopiecznych z klasy IIIe. Okazało się to wspaniałe przedstawienie odbiegające tematyką od tradycyjnych jasełek. Opowiadało ono o tym, jak łatwo w dzisiejszych czasach zapomnieć o istocie Świąt Bożego Narodzenia. Na widowni nie zabrakło dyrekcji, naszych nauczycieli i specjalnie zaproszonych na tę okazję gości. Wraz z zejściem aktorów ze sceny zakończył się czas świętowania w szkole, a rozpoczął czas przygotowań do Świąt w gronie rodzinnym, czyli ferie świąteczne. To był bardzo miły dzień, który zapamiętamy na długo.

Korzystając z okazji, że weszliśmy w Nowy 2012 Rok, życzymy Tobie, drogi czytelniku, wszelkiej pomyślności oraz dopełnienia wszystkich noworocznych postanowień!

Klasa ID z wychowawcą

"Targi smakowitości" i Wigilia Bożego Narodzenia