Program - Akademia Kompetencji Kluczowych

01.04.2011

W tym roku w naszej szkole odbywają się ponadprogramowe zajęcia z dziedziny informatyki, języka angielskiego i podstaw przedsiębiorczości w ramach projektu "Akademia Kompetencji Kluczowych". W zajęciach z języka biorą udział trzy grupy po dwunastu uczniów, z podstaw przedsiębiorczości dwie grupy po dwanaście osób i z informatyki również trzy grupy uczniów, zarówno z pierwszych, drugich jak i trzecich klas. Grupy spotykają się raz w tygodniu na kilkugodzinnych zajęciach z Panem Andrzejem Lewandowskim (informatyka i przedsiębiorczość) oraz z Panią Haliną Choroś (j. angielski).

Uczestnicząc w zajęciach informatycznych, które mają nas przygotować do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (w skrócie ECDL), mogę wypowiedzieć się szerzej na temat tych spotkań. Aby móc się ubiegać o certyfikat, w ciągu roku musimy zaliczyć siedem następujących modułów:

  1. Podstawy technik informatycznych,
  2. Użytkowanie komputera,
  3. Przetwarzanie tekstów (praca z Word Office),
  4. Arkusze kalkulacyjne,
  5. Bazy danych,
  6. Grafika menadżerska i prezentacyjna,
  7. Usługi w sieciach informatycznych.

Wiedza zdobywania na zajęciach ECDL będzie bardzo przydatna w przyszłości, ponieważ wiele umiejętności, z tych, które zdobywamy podczas lekcji jest wymaganych przez najróżniejsze firmy. Umożliwi nam to szeroki wybór przyszłej pracy oraz zupełnie nowe perspektywy studiów.

Zajęcia Akademii Kompetencji Kluczowych mają za zadanie zachęcić do nauki i zaciekawić ucznia do dalszego zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów. Dzięki chętnym do pomocy prowadzącym oraz przyjemnej atmosferze zajęć uczniowie mają możliwość bezstresowego zdobywania nowych umiejętności, wiedzy a także zawiązywania nowych znajomości. Współpraca między uczniami z różnych klas i grup wiekowych pomaga w szybszym i łatwiejszym przyswajaniu wiedzy. Podsumowując, z uczestniczenia w zajęciach Akademii Kompetencji Kluczowych płynie wiele korzyści i jestem pewna, że umiejętności zdobyte na owych dodatkowych zajęciach przydadzą się nam w dorosłym życiu.

Martyna Kuryłowicz klasa 2C