Powitanie klas pierwszych

08.10.2010

8 października 2010 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu miało miejsce uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych w szeregi społeczności uczniowskiej.

Tzw. "Otrzęsiny" zostały przygotowane przez uczniów klasy IIe, którzy prawo do tego wywalczyli sobie rok wcześniej, wygrywając w konkurencjach przygotowanych przez starszych kolegów. Mieli oni zadanie zorganizowania imprezy w takiej formie, aby bawiła wszystkich i nikogo nie obrażała. Nad całością czuwała wychowawczyni klasy IIe, pani Małgorzata Walczyk oraz opiekun SU, pani Edyta Skulmowska. Celem imprezy - poza integracją - było kultywowanie tradycji szkoły. Tzw. ?chrzest klas pierwszych? wiązał się z rywalizacją uczniów oraz ich wychowawców.

Do pierwszej konkurencji uczniowie przygotowywali się od tygodnia. Mieli zadanie zaprezentowania wszystkim klasy oraz profilu. Przygotowali piosenki, akompaniament muzyczny, recytację wierszy, inscenizację, a nawet elementy akrobacji, Największe wrażenie na publiczności zrobiła klasa Ib wraz z wychowawcą, panem Przemysławem Zyśkiem, który w pięknych saniach z zaprzęgiem przejeżdżał się po auli i - w roli św. Mikołaja - obsypał wszystkich cukierkami. Wychowawca ten brał udział także w pozostałych konkurencjach. Wykonał m. in. oryginalny makijaż.

W kolejnych konkurencjach znalazły się m. in. popisy taneczne i prezentacja godła każdej klasy pierwszej. W czasie quizu uczniowie wykazali się duża wiedzą o szkole. Pytania dotyczyły m. in. nazwy ulicy, przy której znajduje się szkoła, ilości schodów w budynkach lub cen w szkolnym sklepiku. Bezbłędne odpowiedzi padły w trakcie odgadywania nauczycieli na podstawie przedstawionych charakterystyk. Wszystkie konkurencje oceniało jury. Zwycięstwo przypadło klasie Ib.

Otrzęsiny okazały się dobrą zabawą dla uczniów i nauczycieli. Pokazały, że można kulturalnie spędzać czas i integrować społeczność szkolną.

Powitanie klas pierwszych