Wspaniały sukces Przemka

13.06.2010

Finał XVI Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" odbył się w Wałbrzychu w dniach 11-13 czerwca 2010r. Podczas uroczystej Gali w Sanktuarium na Podzamczu wybrano finałową ósemkę i przyznano cztery wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy IIA naszej szkoły Przemysław Kaczmarczyk.

Konkurs promuje młodych ludzi, którzy wykazują się:

  1. konsekwencją w realizacji zadań i podjętych prac,
  2. zaangażowaniem i wysiłkiem w osiągnięciu postawionych sobie celów,
  3. pozytywnym efektem społecznym,
  4. wzorcotwórczym charakterem działań,
  5. wytrwałością w pokonywaniu trudności,
  6. motywacją działania.

Gospodarze XVI Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" w Wałbrzychu przygotowali wiele atrakcji. Dla prawie czterystu wolontariuszy, ich opiekunów i zaproszonych gości zorganizowano zwiedzanie wielu pięknych miejsc położonych w okolicy Wałbrzycha: Zamku Książ, uzdrowiska Szczawno Zdrój, Zamku Grodno, starej kopalni i innych. Na zakończenie przygotowano kolację w plenerze, dyskotekę, występ formacji tanecznych, koncert, pokaz walk rycerskich, wodowisko multimedialne, a także wystąpiła grupa tancerzy ognia i zaprezentowano pokaz pirotechniczny. Spotkania w tak miłym gronie i z tyloma atrakcjami nie można zapomnieć.

Przemysław Kaczmarczyk wyróżnia się kulturą osobistą, wrażliwością i zaangażowaniem w pracę społeczną. Od kilku lat uczestniczy w akcjach organizowanych przez WOŚP. Przez kilka lat pomagał niepełnosprawnemu chłopcu ? Pawełkowi. Współpracuje z Pomocą Społeczną w ramach programu "niewidzialna ręka". Opiekuje się również weteranem, który walczył pod Monte Casino. Od 5 lat czynnie działa w ZHP. Bierze udział w szkoleniach, konkursach i kursach zdobywania wiedzy m.in. w olimpiadzie teologicznej, projekcie "Droga ku przyszłości", "Podstawy Przedsiębiorczości", "Umiejętności Psychospołeczne". Jego hobby to taniec z ogniem.

Praca w wolontariacie jest dla mnie przyjemnością. Dzięki niej mogłem pojechać do Wałbrzycha i poznać niezwykłych ludzi. Podczas "Gali Ośmiu Wspaniałych", gdy były wyczytywane osoby wspaniałe, nie sądziłem, że zostanę wyróżniony. Wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim spośród tylu wspaniałych ludzi jest dla mnie ogromną motywacją do dalszej pracy wolontarystycznej. Te wydarzenia, chwile przebyte z tymi ludźmi zostaną w mojej pamięci na zawsze. Jestem bardzo wdzięczny Pani Marii Grabowskiej, która wspierała mnie oraz zgłosiła do konkursu "Ośmiu Wspaniałych".

Przemysław Kaczmarczyk

Wspaniały sukces Przemka