Turniej szachowy w ZSO

21.12.2009

W dniu 21 grudnia 2009 r. na "małej" sali gimnastycznej ZSO w Piszu, odbył się szkolny turniej szachowy. Zgłosiło się trzydziestu czterech zawodników, w tym tylko trzy dziewczyny.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 11:00. Przewodniczący komisji sędziowskiej - Jan Zajączkowski (z Białej Piskiej) podzielił zawodników na pary, określając kto rozpoczyna grę czyli "gra białymi". Turniej rozegrano na dystansie 6 rund, systemem szwajcarskim, tempem 10 minut dla zawodnika. Królem szachistów okazał się bezkonkurencyjny Mateusz Olech, miejsce drugie zajął Michał Organiściak a miejsce trzecie Adrian Sawicki. W kategorii kobiet zwyciężyła Judyta Jeromin. Dla najlepszych przewidziane zostały nagrody w postaci pucharów. Całej akcji patronował Pan Przemysław Zyśk, który wykonał całą serię pamiątkowych zdjęć.

Zainteresowanie turniejem szachowym było stosunkowo duże. Na domiar tego odkryliśmy nieznane dotąd, a jakże przydatne umiejętności naszych koleżanek i kolegów - zdolność strategicznego i taktycznego myślenia. Może jednak warto nauczyć się grać w szachy?

Organizator - Przemysław Zyśk pragnie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania turnieju, a w szczególności Panu Janowi Zajączkowskiemu oraz PDK w Piszu.