Słodkie dni w ZSO

17.12.2009

Od wtorku15 grudnia do czwartku 17 grudnia w naszej szkole trwała charytatywna zbiórka pieniędzy. Ogłoszono tzw. Dni Słodkości, i odpowiednio: we wtorek klasy pierwsze sprzedawały własnoręcznie wykonane wyroby cukiernicze (i nie tylko), w środę tę funkcję przejęły klasy drugie, a w czwartek klasy trzecie.

Nasza szkoła przygotowała uczniom specjalne stanowiska, przy których mogli zarówno odgrzewać wcześniej przygotowane potrawy jak i produkować na zamówienie kolejne porcje (np. frytek lub gofrów).

Najskuteczniejszymi sprzedawcami okazały się klasy trzecie (szczególnie zespół "ŻENA SQUAD"), które opracowały specjalny program marketingowy uwzględniając nawet zbieranie punktów, które później można było wymienić na przyzwoite nagrody. Należy podkreślić, że "ŻENA SQUAD" i ododdział "U ALINY" zadbały także o higienę sprzedaży korzystając z profesjonalnych czepków kucharskich. Dodatkowo naszą działalność charytatywną poparli nauczyciele.

Podsumowując w ciągu trzech dni samorząd szkolny ZSO w Piszu uzbierał 1450 zł (klasy pierwsze zebrały: 530 zł, klasy drugie 340 zł a klasy trzecie 580 zł). Łączna kwota jaką nasza szkoła przekazała na cele dobroczynne wynosi 1600 zł. Akcja ?Dzień Słodkości? odbiła się bardzo szerokim echem w środowisku szkolnym, i mam nadzieję, że inne szkoły także włączą się w pomoc potrzebującym. Jest to naprawdę fantastyczna zabawa, łącząca przyjemne z pożytecznym i kształtująca nową postawę wśród młodzieży - radości z pomagania innym.

Lista osób, które brały udział w akcji z poszczególnych klas:

Z klasy IIId: Maciej Drężek, Kamil Gajda, Kacper Główczyński, Alicja Pupek, Krzysztof Zajkowski, Hubert Leniec.

Z klasy IIIb: Karol Cisowski, Łukasz Jankowski, Patryk Baczewski, Igor Karwowski, Aleksandra Cieloszczyk, Agata Doniec

Z klasy IIb: Szymon Krzewski, Gabriela Bruzdewicz, Beata Wierzchowska, Klaudia Wiśniewska.

Z klasy IIc: Paulina Orłowska, Anna Sztrom, Izabela Sielawa, Marlena Walczak.

Z klasy IId: Natalia Gabińska, Patrycja Karolin, Augustyna Szewczyk.

Z klasy Ic: Marlena Pisowodzka, Karolina Wnęta, Dominika Nosek, Beata Kowalczyk.

Słodkie dni w ZSO