Pielgrzymka na Jasną Górę

09.10.2015

Zgodnie z wieloletnią tradycją, co roku uczniowie klas maturalnych naszej szkoły jeżdżą na Jasną Górę prosić Matkę Boską o pomoc w zdaniu matury. Tak było i w tym roku.

Dnia 9-go października wyruszyliśmy pod opieką s. Danuty Przybyłek i P. Małgorzaty Karwowskiej na Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Ełckiej do Częstochowy. Towarzyszyli nam uczniowie klas maturalnych z Technikum w Piszu, wraz ze swoimi opiekunami.

O godzinie 6 rano wyjechaliśmy z Pisza, z małymi przerwami po drodze na miejsce dotarliśmy ok. godz. 13. Dostaliśmy prawie 5 godzin czasu wolnego , podczas którego zwiedzaliśmy Jasną Górę, kupowaliśmy pamiątki i oczywiście poszliśmy coś zjeść, ponadto spóźnialscy mogli nadrobić zaległości i przystąpić do sakramentu pokuty.

O godz. 18.15 „startował” program spotkania, czekała na nas konferencja, koncert zespołu Effatha, Apel Jasnogórski, Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, a także Różaniec i Msza Święta odprawione w przepięknej Bazylice Wniebowzięcia NMP.

Z racji późnych godzin wieczornych, a co za tym idzie niskich temperatur wszyscy zgromadzeni maturzyści wyposażeni byli w koce, karimaty i śpiwory, które okazały się bardzo pomocne, szczególnie podczas Drogi Krzyżowej (pełniły rolę dodatkowego okrycia), a już na pewno podczas Mszy Św., gdzie ze względu na dużą liczbę zgromadzonych osób zmuszeni byliśmy siedzieć na podłodze.

Po skończonej Mszy Św., która była ostatnim i najważniejszym punktem programu wsiedliśmy do autokaru i ok. godz. 1 w nocy wyruszyliśmy w drogę powrotną , której też na pewno szybko nie zapomnimy. Okazało się bowiem, że w autokarze zepsuło się ogrzewanie, zatem nasze koce przydały się nam znowu ☺ Chwilę po godzinie 7 rano zajechaliśmy pod szkołę i zmęczeni, ale szczęśliwi poszliśmy do domu wypocząć.

Pielgrzymka na Jasną Górę