Zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej

12.06.2015

12 czerwca 2015 r. o godz. 6.00 uczniowie klas pierwszych, pod opieką Pani Luizy Lewandowskiej oraz Pana Andrzeja Lewandowskiego, wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Celem wyprawy była Wojskowa Akademia Techniczna. Po pokonaniu ponad 200 km, uczestnicy wycieczki musieli stawić czoła zakorkowanej stolicy, by w końcu o 9.50, znaleźć się na uczelni.

Mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu i obejrzeć prezentację na temat „Układy programowalne i specjalizowane”,przedstawioną przez Pana Pawła Kwiatkowskiego. Następnie spędzali czas w laboratorium, gdzie mogli korzystać z dostępnych tam urządzeń. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, czym są żyroskopy akustoelektroniczne oraz układy programowalne i specjalizowane. Kolejny wykład okazał się szczególnie interesujący – była toprezentacja na temat „Jak przeżyć wypadek drogowy?”.

Mimo niesprzyjającego przyswajaniu informacji upału, każdy mógł zobaczyć, jak wyglądają studia na Wojskowej Akademii Technicznej. Ogromne wrażenie wywarli na uczestniczkach wycieczki przystojni studenci w wojskowych mundurach. Po emocjach związanych ze zwiedzaniem uczelni, nadeszła kolej na odprężenie w Centrum Handlowym Wola Park. Uczniowie i opiekunowie mieli czas na zjedzenie obiadu czy zakupy, zanim ponownie wsiedli do autokaru. Podróż powrotna odbyła się bez zakłóceń. O 20.00 wszyscy cali i zdrowi znaleźli się z powrotem w Piszu.

Zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej